Görme Engelliler

ÜÇ BEYAZ İLE MÜCADELE GÜNÜ

İnsan sağlığı söz konusu olduğunda küresel bir tehdit haline gelen diyabet hastalığının işlendiği "Dünya Diyabet Günü" etkinlikleri başladı.

 

          Diyabet yaygın bilinen adı ile şeker hastalığı, vücuttaki insülin hormonunun yeterince üretilmemesinden ya da varolan insülinin yeterince etki gösterememesinden, gerekli hücrelere optimum dağılımın yapılamamasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Genellikle kan şekeri yüksekliği ile seyreder ancak; kan şekerinin düşük olması da farklı bir diyabet hastalığı türüdür. Günümüz insanı için oldukça yaygın olmaya başlamış yanlış ve düzensiz beslenme alışkanlıkları ise başlıca nedenleri arasındadır.

 

ÇOK YEME UNLU, YAĞLI, ŞEKERLİ,
ÇAĞIRMA KENDİNE DİYABETİ

 

SENDE OLABİLİRSİN DİYABET,
HERGÜN YÜRÜ HAREKET ET!

 

          Sağlık Bakanlığımız ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ibirliği ile bir diyabet eğitim programı hazırlanmış olup bu çerçevede hazırlanan videoları Aşağıdaki linklerden ister web üzerinde isterseniz cihazlarınıza indirerek izleyebilirsiniz.

 

Çocuklarda Sağlık Ve Beslenme


Çocuklarda Diyabet

 

Kamu Spotu Çocuklarda Diyabet

 

Bilgi Notu: Endokrin sistem iç salgı bezlerinin oluşturduğu bir sistemdir. Bu sistemin hastalıkları ile ilgili bilim dalınada endokrinoloji denir.


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi